Collab Partners | CollabDay
15806
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15806,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

CollabDay

Category
DENEME
About This Project

CollabDay’i farklı departman ve yönetim seviyelerinden çalışanların ortak gündemleri olan bir soru etrafında bir araya geldiği; Sistem Koçluğu ve Art of Hosting yöntemleri kullanılarak içten paylaşımlar ve açık iletişim ile büyük resmi görmek için işbirliği yaptıkları bir program olarak geliştirdik.

 

Kurumlarda gerçekleştirdiğimiz CollabDay’lerin iki versiyonu bulunmaktadır: Birinci versiyonda CollabDay’in içeriğini kurum genelinden farklı departman ve yönetim seviyelerinden 5-6 gönüllü çalışanla birlikte tasarlıyoruz ve bu ekiple birlikte belirlediğimiz konuya kurum genelinden ilgi duyan herkes katılabiliyor. Diğer versiyonda ise CollabDay’i spesifik bir iş birimi ve departmanın ihtiyacı doğrultusunda tasarlıyoruz ve gündeme getirilen konudan etkilenecek kritik iç paydaşları birlikte araştırmak ve işbirliği yapmak üzere davet ediyoruz.

 

Her iki şekliyle de, ortak çalışma ve işbirliğinin hakim olduğu CollabDay’lerde insanları önemli bir soru etrafında buluşturmayı ve yanıtları ortak sezgi, akıl ve anlayış ile bulmalarını amaçlıyoruz. Genel olarak CollabDay’leri iş günü içerisinde 3 saatlik workshoplar olarak düzenliyoruz.