Collab Partners | CollabDay 5
17740
page-template-default,page,page-id-17740,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

CollabDay 5

Kolaylaştırıcı Ekibi
cenk-dogru

Cenk Doğru

Değişim Yönetimi Danışmanı, Yönetici Koçu, Consulting Doğru
isilsu-vural

Işılsu Vural

Kurucu Ortak, SouLink Consulting
fulya-sonmez

Fulya Sönmez

Kurucu, Leadium+Partners Consulting
ozlem-ozer

Özlem Özer

Internal Communications Manager, Allianz Türkiye
mine-turali

Mine Turalı

Personal Development and Career Coach
Davetiye
Collab Galeri

12 Aralık 2015 @ StudioX Istanbul

Bugün 30 kişi başbaşa verdik ve duygu dolu bir serüvene çıktık. “Çatışan değerlerden nasıl işbirliği yaratırız?” Hepimiz merak duygumuza sımsıkı sarılarak bu sorunun peşinden yürümeye niyet ettik.

Gerçek hayattan hikayeler anlattık birbirimize ve dinledik, hikayelerdeki dönüm noktalarını dinledik, kahramanın özelliklerini, çatışan değerleri, onların arkasındaki ihtiyaçları dinledik. Keşiflerle dolu, capcanlı yolculuğumuzun sonunda kucağımızda birbirinden kıymetli hazineler bulduk.

Çatışmanın en alevli halinde bile o sımsıkıya sarıldığımız rollerimizden sıyrıldığımız bir an, kendimize karşı dürüst olduğumuz bir an, bu duyguyu samimiyetle ifade ettiğimiz bir an… Bu anlar çatıştığımız kişiyle aramızda bir duygu birliği yaratmaya yetiyor. Anladık ki ancak kendimizle iletişimimiz samimi olduğunda gerçekten karşımızdakini duyabiliyoruz. Birbirimizi duyabildikten sonrasında cesur ve kararlı eylemler var. Hem de daha önce çatıştığımız kişiyle…!

Grafik Hasat

Bu sefer grafik hasat yerine hikayelerin, sözcüklerin, beden dilinin ve yaratıcılığımızın gücünü kullanarak duyduklarımızı anlamlandırdık.

Katılımcı Gözünden

5. Ortak Çalışma Günü’nün en büyük hediyesi

12 Aralık’taki Ortak Çalışma Günü’nde Özgül’den o ilham veren, duygu dolu hikayesini dinlemiştik. Elazığ’da dedesinin, babasının “uzaktaki köy”ü nasıl olup da onun şimdiye kadar geliştirdiği tüm yeteneklerini, ideallerini, hayallerini ve kökleriyle kurduğu bağı birleştiren bir nokta olmuştu…Tüm iç ve dış çatışmalara rağmen yolunu açan ne olmuştu…?

Özgül’ün köklerini idealleriyle birleştiren “Nimri’de Yeniden Hayat” projesi Yves Rocher Vakfı tarafından “TOPRAĞIN KADINLARI” başlığıyla birincilik ödülü aldı. Buna tanık olmak tarifsiz bir mutluluk…

 

Collabday5-Katilimci-Gozunden